«

»

Tem 30

VALİDEN ŞEHİT AİLESİNİ DUYGULANDIRAN ZİYARET

Vali Dr. Erdinç Yılmaz,   21.06.2020 tarihinde Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde, terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ertuğrul Köse’nin ailesini Kurban Bayramı öncesinde Mevlana Mahallesindeki evlerinde ziyaret etti. Ziyarette Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun da yer aldı. Ziyaret sırasında şehidimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak, dua edildi.

Şehidimizin annesi Fatma Köse, babası İsmail Köse ve Şehidimizin kardeşleri ile bir süre görüşen Vali Yılmaz, “Vatanımız için canlarını veren aziz şehitlerimize olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Mekânları cennet olsun, Cenab-ı Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, ailelerinin yanında olmak hepimizin boynunun borcudur.  Bu vesile ile tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin aileleri ile gazilerimiz ve ailelerinin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum.” dedi.

Şehidimizin annesi Fatma Köse, babası İsmail Köse ve Şehidimizin kardeşleri, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’a nazik ziyareti için teşekkür etti.

Vali Yılmaz, ziyaret sonunda, şehidimizin annesi ve babasına Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

Ömer Ali TURUNÇ