«

»

Tem 30

VALİ DR. YILMAZ: “ŞEHİTLİK ÖLÜMLERİN EN ŞEREFLİSİDİR”

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 26.08.2016 tarihinde Şırnak’ın Cizre ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Birim Amirliğinin bulunduğu bina girişine bölücü terör örgütü mensupları tarafından patlayıcı yüklü kamyonla düzenlenen saldırı sonucunda şehit olan Polis Memuru Tayfun Doğan’ın ailesini Kurban Bayramı öncesinde Dumlupınar Mahallesindeki evlerinde ziyaret etti. Ziyarette Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun da yer aldı. Ziyaret sırasında şehidimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak, dua edildi.

Şehidimizin annesi Sıdıka Doğan, babası Yusuf Doğan ve Şehidimizin kardeşleri ile bir süre görüşen Vali Yılmaz, şehitlerimizin kıymetli ailelerinin her daim yanında olmanın bir vefa borcu olduğunu ifade ederek, “Şehitlik ölümlerin en şereflisi. Şehitlerimizin mekânları cennet olsun, Cenab-ı Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Devletimiz, şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir. Bu vesile ile tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin aileleri ile gazilerimiz ve ailelerinin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum.” dedi.

Şehidimizin annesi Sıdıka Doğan, babası Yusuf Doğan ve Şehidimizin kardeşleri Vali Dr. Erdinç Yılmaz’a nazik ziyareti için teşekkür ettiler.

Vali Yılmaz, ziyaret sonunda, şehidimizin annesi ve babasına Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

Ömer Ali TURUNÇ