«

»

Tem 30

VALİ YILMAZ:“BAYRAMDA KURALLARA UYALIM”

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç YILMAZ, “Bizleri manevi iklimiyle saran, kaynaştıran ve kucaklaştıran Kurban Bayramına ulaşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz” dedi.

Kurban bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Vali Dr. Erdinç YILMAZ, şunları söyledi:

Bizi biz yapan değerlerimizin pekişmesine vesile olan, yardımlaşma ve dayanışma geleneğimizin en güzel örnekleri olan dini bayramlarımız; sevgi, saygı ve hoşgörü duygularının pekişmesine, toplumumuzun milli birlik ve beraberliğinin güçlenmesine ve geleceğe daha güvenle bakmamıza vesile olan özel günlerdir.

Yüzyıllardır inancımızın temelini teşkil eden, bizleri birlik ve beraberlik içinde bugünlere getiren ve yarınlara taşıyacak olan bu anlamlı günlerimizi, hayatımızın her gününe taşımalı ve gelecek nesillere aktarmalıyız.

Değerli hemşerilerim biliyorsunuz ki; ülke olarak zor dönemlerden geçiyoruz. Huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirebilmeniz için, Osmaniye Valiliği olarak bizler gerekli tüm denetimleri sağlayarak, önlemleri almış bulunmaktayız.

Siz değerli vatandaşlarımızdan ricam da; bu sene büyüklerimizle bayramlaşmalarınızı mümkün olduğunca telefon üzerinden yapmanız ve kalabalık ortamlarda bulunmaktan kaçınmanızdır. Normal yaşantınızda ise;  sosyal mesafenizi koruyarak maske takmanızı ve hijyen kurallarına özen göstermenizi rica ediyorum.

Bu süreci daha fazla can kaybı yaşamadan atlatmak ülkemiz için en güzel bayram olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Kurban Bayramının ülkemize ve Osmaniye’mize hayırlar getirmesini diliyorum. Başta siz değerli Osmaniyeli hemşerilerim olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Valilik basın