«

»

Tem 30

ÖRNEK ÖĞRETMENLER

Fedakar öğretmenler tatilde tadilat, boya ve zımpara yaparak okulu yeni eğitim yılına hazırlıyor

 Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki Gülten – Ali Ziyan Anadolu Lisesi’nde görev yapan idareci ve öğretmenler, okulun boyasını ve tamiratını yaparak yeni eğitim yılına hazırlıyor.

Yaz tatilini ilçede geçiren bir grup öğretmen ve okulun idarecileri, sınıfları ve bahçedeki taşları boyadı. Sıraları tamir eden ve zımpara yapan öğretmenler, okuldaki bazı tadilat işlerini de elden geçirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğretmen ve yöneticilerin, yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlık yapmak amacıyla, tespit ettikleri okulun eksiklerinin giderilmesi için çalışmalara başladıklarını söyledi.

İlçe milli eğitim müdürlüğü olarak boya desteği verdiklerini belirten Tapsız, “İlçemizin başarılı okullarından Gülten – Ali Ziyan Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri, okulumuzun yeni eğitim öğretim yılına daha güzel ve daha nezih bir ortamda hazırlanması amacıyla çaba harcadılar. Onların şevkine ve heyecanına ortak olduk. Emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Öğretmenlerden Gökhan Yüce ise okullarının fiziki yapısının iyileştirilmesi, sınıflarını boyanması ve temizliğinin yapılmasında idareci ve öğretmenlerin görev aldığını söyledi.

Öğrencilere temiz ve güzel bir ortamda hizmet etmek istediklerini anlatan Yüce, şöyle konuştu:

 “Okulumuzun açılmasına az bir zaman kala idareci ve öğretmenler olarak sıraların zımpara yapılması, boyanması, sınıfların temizliği, tadilat ve bahçesindeki çevre düzenlemesini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah okullar açılmadan tamamlayacağız.”

Okul Müdürü Fazıl Döğüşçü de emeği geçenlere teşekkür etti.    Menderes Özat