«

»

Tem 30

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığında yapıldı. Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, ilgili kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Toplantının başında konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısının yılda dört defa yapıldığını ifade ederek, toplantıda bağımlılıkla mücadele kapsamında ilimizde yapılan faaliyetlerin değerlendirilmesinin yapılacağını ve toplantıda görüş ve önerilerin alınacağını kaydetti.

Toplantının devamında İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığına bağlı Ruh Sağlığı Birim Sorumlusu Psikolog Naci Menet, bağımlılıkla mücadele kapsamında ilimizde yapılan faaliyetleri anlatan bir sunum yaptı. Sunumda ilgili kurumların yaptığı çalışmalar hakkında detaylı bilgi verildi. 

Sunumun ardından konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Uyuşturucu ile mücadele, gençlerimizin, çocuklarımızın ve insanlığın korunması anlamında çok büyük önem arz ediyor. Bu anlamda İl Jandarma Komutanlığımızın ve İl Emniyet Müdürlüğümüzün çok gayretlerini görüyoruz. Biliyorum ki diğer kurumlarımız da bu konuda gayret gösteriyor ve göstermeliler de. Her kurumun ve her kişinin bu mücadeleye bir katkısı olabilir. Bu mücadeleyi önemseyelim ve ciddiye alalım çünkü çocuklarımız, gençliğimiz zehirleniyor. Ne yazık ki belli bir aşamadan sonra bu alışkanlıklardan geri dönülmesi çok zor olmaktadır. Dolayısıyla çocuklarımız, gençlerimiz için ilk başta önlem almamız gerekiyor. Bu kurulun da etkin mücadele anlamında önemli görevler üstleneceğine ve yapacağı çalışmalar sayesinde önemli sonuçlar alabileceğimize inanıyorum. Aldığımız sonuçları inşallah bundan sonraki çalışmalarımızda da göreceğiz. Katılımlarından dolayı kurulumuzun değerli üyelerine teşekkür ediyorum”diye konuştu. Sözlerinin sonunda pandemi sürecinin devam ettiğinin altını çizen Vali Yılmaz,  çevre illerde vaka sayılarında artış olduğunu ifade ederek, dolayısıyla tedbirlerin elden bırakılmaması, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyetle uyulması gerektiğini kaydetti.

Toplantı, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu üyelerinin görüş ve önerileri alınması ile sona erdi.

Ali Celal KAYMAK