«

»

Tem 06

HEMŞERİMİZ PROF. DR.SELÇUK ÇOLAK Ç.Ü. TEKNOKENT BAŞKANI OLDU

Hemşerimiz Prof. Dr.Selçuk ÇOLAK, Çukurova Üniversitesi Teknokent Yönetim Kurulu Başkanlığına Seçildi.

Prof. Dr. Selçuk ÇOLAK Kimdir?

1975 yılında  Kadirli’de doğan Selçuk ÇOLAK lisans eğitimini Çukurova Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Aynı bölümde yüksek lisansa başlayan ve Araştırma Görevlisi olan Selçuk ÇOLAK, kısa bir süre sonra Milli Eğitim Bakanlığı bursunu kazanarak Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek lisans ve doktora yapma hakkını elde etti. 2000 yılında Florida Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlayarak yüksek mühendis unvanını aldı.

 Florida Üniversitesi İşletme Fakültesi, Bilişim Sistemleri ve Üretim Yönetimi Bölümü’nde doktora eğitimine başlayan Selçuk ÇOLAK aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Doktora sonrası Türkiye’ye dönen Prof. ÇOLAK halen Çukurova Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nde Üretim Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı ve Uzaktan Eğitim Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Hemşerimiz

ÇOLAK aynı zamanda Çukurova Üniversitesi Teknoloji ve Transfer Ofisi ile Adana Girişimcilik Merkezi Koordinatörlüklerini yürütmektedir. Prof. ÇOLAK, 2010 yılından itibaren Sabancı Üniversitesi’nde network öğretim üyesi olarak Proje yönetimi alanında dersler vermektedir.

Çok sayıda uluslararası makalesi ve konferans bildirisi olan Selçuk ÇOLAK, ayrıca TÜBİTAK, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB, ÇKA, Uluslararası Fon Kaynakları (ILO, UNDP, GIZ, SPARK vb.) olmak üzere çeşitli kurumlardan alınan birçok projede yöneticilik, panelistlik, hakemlik, fizibilite hazırlama gibi görevler almıştır.

Prof. Dr. Selçuk ÇOLAK Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği “81 ile 81 Akademik Danışman” projesi kapsamında TOBB Adana ili Akademik Danışmanı (Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Odası, Adana Ticaret Borsası, Ceyhan ve Kozan Oda ve Borsaları) olarak görev yapmaktadır. Odalar, Borsalar, KOSGEB, ÇKA, Belediyeler ve diğer kamu ve kurumları ile çok sayıda ortak faaliyetler yürütmektedir.

Biz de Osmaniye basını olarak hemşerimiz Prof. Dr.Selçuk ÇOLAK Hocamızı kutluyor, yeni görevinde de başarılarının devamını diliyoruz.

Hasan KILIÇ