«

»

Haz 29

OSMANİYE KENT KART’IN SATIŞINA BAŞLANDI

Osmaniye’deki şehir içi halk otobüsleri kent kartlı sisteme geçti.

“Çağdaş kente, çağdaş kart” sloganı ile Osmaniye’de şehir içi ulaşım hizmeti veren otobüslerde kullanılacak olan kent kartın satışına başlandı.

Yeni Çarşı Saat Kulesi karşısında bulunan  EKİZ Kuruyemiş Ofisinde  satışına başlanan Osmaniye Kent Kart ile bilgi veren Orhan EKİZ: “Vatandaşlarımız dolmuş hizmeti veren otobüslerde kullanacakları kent kartlarını bizden alabilirler. Bir kişilik yolcu ulaşım ücreti olan 2,5 TL’den  kent karta   ekonomik durumlarına göre 10, 20, 30, 40, 50, 60 TL gibi  yükleme yaptırabilirler. Kent kart bakiyenizi www.kentkart.com adresinden  de öğrenebilirsiniz. “Çağdaş kente, çağdaş kart” sloganı ile başlatılan bu  uygulamanın Osmaniye’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Kent kart’ın  günümüzde birçok şehirde  kullanılan bir toplu taşıma kartı olduğunu belirten Orhan EKİZ: “ Şehirde bulunan belediyeye ait olan bütün toplu taşıma araçlarının kullanımı bu kart sayesinde gerçekleşmektedir. Bilet ile de sağlanan bu ulaşımlar kart ile çok daha uygun fiyata denk geldiği için halkımızın  çoğunluğu Kent kart’a sahip olmaktadır. Kent kart sayesinde hem uygun fiyata hem de hızlı bir şekilde seyahat etmek mümkün olmaktadır”  dedi.

Hasan KILIÇ