«

»

Haz 29

OSEV’DE BAŞKAN: AHMET KANDEMİR

Osmaniye Sevdalıları Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (OSEV) Başkanlığına Milli Eğitim camiasının sevilen efsane ismi, Türk Eğitim Sen Osmaniye İl Başkanı Ahmet KANDEMİR seçildi.

Osmaniye’de 54 dernek ve kuruluşun bir araya gelerek kurduğu Osmaniye Sevdalıları Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (OSEV) 5. olağan genel kurulunun ardından göreve seçilen Yürütme Kurulu üyeleri görev bölümü yaptı.

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda, 5. dönem olağan kongresinde genel kurulca yürütme kuruluna seçilenler tarafından toplantı yapılamadığından dolayı OSEV 5. Dönem Yürütme Kurulu görev dağılımı 24 Haziran 2020 Çarşamba günü saat 17.00’da Türkiye Muhtarlar Derneği Osmaniye Merkez Mahalle Muhtarları Temsilciliğinde yapıldı.

Açılış konuşmasını Türkiye Muhtarlar Derneği Osmaniye Merkez Mahalle Muhtarları Temsilciliği Başkanı Ahmet ÖZENER tarafından yapılan toplantıda Başkan ve Genel Koordinatörü ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı İsrafil AVCI’ya yapmış oldukları başarılı çalışmaları nedeniyle teşekkür edilmiş gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

İlk gündeme maddesi olan 5. olağan genel kurulda göreve seçilen Yürütme Kurulu üyeleri arasından görev bölümü yapılmış ve oy birliğiyle Türk Eğitim Sen Osmaniye İl Başkanı Ahmet KANDEMİR Osmaniye Sevdalıları Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (OSEV) 5. Dönem Başkanlığına seçilmiş ve yürütme kurulunda görev dağılımı aşağıdaki şekilde oluştu;

Başkan ve Genel Koordinatör-Ahmet KANDEMİR

(Türk Eğitim Sen Osmaniye İl Başkanı)

Başkan Yardımcısı-Murat Devrim AKSOY

(Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı)

Sekreter-Halise ŞEN

(Osmaniye Mimarlar Odası Başkanı)

Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü-Abdullah GİZLİCE

(Osmaniye Folklor Araştırma Derneği (OFAD) Başkanı)

Mali İşler Koordinatörü-Ahmet ÖZENER

(Türkiye Muhtarlar Derneği Osmaniye Merkez Mahalle Muhtarları Temsilciliği Başkanı)

Eğitim, Proje, Yayın Koordinatörü-Hakan ERYOL

(Osmaniye Malatyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı)

Teşkilatlanma Koordinatörü-Çağrı HÖRMET

(Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV)Başkanı)

Basın Koordinatörü-Murtaza ÖZER

(Osmaniye Ziraat Odası (OZO) Başkan Vekili)

Dış İlişkiler Koordinatörü-Şenel YILDIZ

(Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Osmaniye Şubesi Başkanı)

Mevzuat ve Hukuk İşleri Koordinatörü-Adem KÜPELİ

(Osmaniye Kahramanmaraşlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (OSKADER) Başkanı)

Toplantıda ayrıca OSEV’in ileriki günlerde yapmayı planladığı protokol ziyaretleri planlandı  ve başkanlığını Ahmet ŞANAL’ın yaptığı Türk Ulaşım Sen Osmaniye İl Temsilciliği nin OSEV’e katılması oy birliği ile kabul edildi.

 Son katılım ile OSEVe’ üye dernek ve kuruluşların sayısı 54 oldu.

Toplantıda söz alan Osmaniye Sevdalıları Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (OSEV) 5. Dönem Başkanı Ahmet KANDEMİR ise bu zor göreve layık gördükleri için yürütme kurulu üyelerine teşekkür ederek, Bir önceki dönem İsrafil AVCI başkanlığında kurmuş oldukları internet sitesinin geliştirilmesi, hazırlanan projelerin tamamının internet ortamına aktarılması ve özellikle Osmaniye’nin körfeze açılması projesin uygulanabilirliği hakkında yetkililerle görüşmeler yapılması ve yeni projeler üretilmesi noktasında çalışmalar içinde olunacağını açıkladı.

Hasan KILIÇ