«

»

Şub 27

ELAZIĞÁ GIDA YARDIMI

Osmaniye’den Elazığ’a Gıda YardımıElazığ depreminde mağdur olan Çölyak Hastaları için Çölyak Dernekleri yardım seferberliği başlattı. Osmaniye Çölyak Derneği de yardım seferberliğine katıldı.

Yardım seferberliği kapsamında Elazığ’a giderek, Çölyaklılara destek olan Osmaniye Çölyak Derneği Başkanı ve Safir Glutensiz Tahıl Ürünleri Ticaret Sahibi Hacer Karagöz “Elazığ’da yaşanan deprem nedeniyle Türkiye Çölyak Dernekleri olarak glutensiz ve düşük proteinli(PKU) olmak üzere hazırlanan gıda kolileri,Elazığ ÇölyakDerneği’nde Kızılay koordinatörlüğünde Çölyak ailelerine dağıtıldı. Yapılan bu çalışmayla Kızılay ile afet anında ÖZEL BESLENME gereksinimi olan bireylere nasıl bir çalışma yapılması gerektiğinin de altını çizmiş olduk. Bu organizasyona destek veren 28 Dernek Başkanı arkadaşlarımıza ve destek veren firmalara çok teşekkür ederiz. Biz Çok Büyük Bir Aileyiz. Birlikten kuvvet doğar.Rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da şifalar dilerim” dedi.

Başkan Karagöz, yardım seferberliği kapsamında kendi ürettiği ürünlerden Pilavlık Bulgur, Köftelik Bulgur, Mısır Unu ve İrmiği ile özel ekmek yaptırıp gönderdiğini bildirdi.

Ali Celal KAYMAK