«

»

Eyl 10

Çinli Bürokrat ve Yatırımcılar Osmaniye Belediyesi’ni Ziyaret Etti

çin yatırımcı heyet  osmaniyede (3)Osmaniye, coğrafi ve jeopolitik konumu nedeniyle dünyaya açılmaya devam ediyor. Günden güne büyüyerek cazibe merkezi haline dönüşmeye devam Osmaniye, yatırımcılar içinde önemli bir konuma sahip. Bu kapsamda Çin Halk CumhuriyetiFenghua Bölgesi Halk Kongresi Daimi Komitesi Başkanı Zhou Tao, Halk Kongresi Daimi Komitesi Başkan Yardımcısı GuLisong, Kalkınma ve Reform Bürosu Genel Müdürü ZhangChuanxian, İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bürosu Başkanı CaoYueyong, Parti Çalışma Komitesi Sekreteri JiangXueming, Vergilendirme Devlet İdaresi, Vergilendirme Bürosu Başkan Yardımcısı LouFengtang, NingboAisheng Giyim Co, Ltd. Genel Müdür ZhangLei ve NingboWanmao Elektrik Co, Ltd. Genel Müdür YuDaowu’dan oluşan yatırımcı heyet Osmaniye Belediyesi’ni ziyaret etti.

Heyeti Belediye Başkan Yardımcı Hacer Burcu Yüceer ve Özel Kalem Müdürü Ahmet Melih Loş karşıladı.

Yatırımcı heyete Osmaniye ilgili bilgiler veren Belediye Başkan Yardımcısı Hacer Burcu Yüceer; “Belediyemizde ve ilimizde sizleri görmekten mutluluk duyduk. Osmaniye, yapısı ve konumu itibariyle çok önemli bir ilimizdir. İnşallah ilerleyen süreçte planladığınız yatırımlar ile hem istihdam konusunda hemşerilerimize önemli katkılarınız olur hem de Osmaniye ve Ülke ekonomisine önemli katkılarınız olur. Ben tekrarda hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor güzide şehrimize hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye ziyareti sonrasında Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi’ni ziyaret eden heyet üyeleri, “Tarihi ve kültürel bakımdan çok önemli bir müze oluşturulmuş. Ayrıca bizim kendi kültürümüz ve tarihimizide çağrıştıran objelerle karşılaşmaktan da memnun olduk. Bu önemli yapıyı kazandıran sayın belediye başkanını ve emeği geçenleri kutluyoruz” dediler.

Ayrıca ziyaretler kapsamında Ticaret Sanayi Odası Başkanı Devrim Aksoy ile görüşmeler yapan heyet, Osmaniye’de çeşitli incelemelerde bulundu. Ali KAYMAK