«

»

Eyl 10

BODRUMDAN ÇIKAN ŞAMPİYON İLGİSİZLİKTEN DERT YANIYOR

baba oğulOsmaniye’de evinin bodrumunda parke taşlarından, inşaat demirlerinden ve kum torbalarından kendi yaptığı spor malzemeleri ile hazırlanıp İstanbul’da düzenlenen Avrupa Powerlifting (Güç Sporları) Şampiyonası’nda toplamda 560 kilo ağırlık kaldırarak ikinci olan Yavuz Demircioğlu: “”Elimden tutulduğu takdirde bu sporda Avrasya şampiyonu olurum. Şu anda bir sponsorum dahi yok. Şampiyonaya bir şekilde gideceğim. Bayrağımızı yine dalgalandıracağım” dedi.

 

Osmaniye’de özel bir hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan evli ve 3 çocuk babası 41 yaşındaki Yavuz Demircioğlu, 10 yıl önce vücut geliştirmeye yönelik spora başladı. Ailesi ile birlikte oturduğu evin bodrum katındaki tek odayı kendine spor salonu yapan Demircioğlu, spor aletlerini de kendisi yaptı. Parke taşlarından inşaat demirlerinden, içerisi kum dolu bidonlardan ağırlık yapıp çalışmaya başlayan Yavuz Demircioğlu 5 Mayıs’ta İstanbul’da yapılan ve 21 ülkeden yaklaşık 250 sporcunun katıldığı bir tür ağırlık kaldırma sporu olan Powerlifting Avrupa Şampiyonasına katılmak için başvuru yaptı. İş yerinden izin alamadığı için nöbet çıkışı otobüsle İstanbul’a giden Yavuz Demircioğlu aynı gün katıldığı yarışmada 21 ülkeden yaklaşık 250 sporcu arasında 3 ayrı kategoride toplamda 560 kilo ağırlık kaldırarak Avrupa ikincisi olup Türkiye’ye gümüş madalya kazandırmıştı.

Hiçbir profesyonel yardım almadığını ve tamamen evin bodrum katında kendi imkanlarıyla yarışmaya katıldığını belirten Demircioğlu, amacının şampiyonluk olduğunu belirterek “Elimden tutulduğu takdirde bu sporda Avrasya şampiyonu olurum. Şu anda bir sponsorum dahi yok. Şampiyonaya bir şekilde gideceğim. Bayrağımızı yine dalgalandıracağım” dedi.

Bodrum katında oluşturduğu spor salonunu ve yaptığı spor malzemelerini de tanıtan Yavuz Demircioğlu, “İşte bunlar bildiğimiz parke taşları bunları yan yana koyup ağırlık yapıyorum. Traktör demirleri yine bunları da ağırlık olarak kullanıyorum. Bidonların içerisine kum doldurdum. Ne varsa bu odada hepsini kendim yaptım” şeklinde konuştu.

Yavuz Demircioğlu’nun Osmaniye Fen Lisesi mezunu 18 yaşındaki oğlu Ali Demircioğlu da katıldığı 3 ayrı müsabakada 3 ayrı harekette toplam 470 kilo kaldırarak 3. Oldu.Bu spor dalında başarılı dereceler alan baba-oğul, Osmaniye’nin gururu oldular.

Hasan KILIÇ